Ve středu 16. září pokřtila folková stálice, skupina Kamelot, svou albovou novinku Babí léto. Úvod patřil „rosničce“ Taťáně Míkové a jejímu výkladu o původu označení babí léto.

Skupina s frontmanem Romanem Horkým potom naživo zahrála ukázky z alba. Anděla s nimi zazpívala Blanka Šrůmová a Kavčici Petr Bende, kteří zároveň album pokřtili. Kamelot také v premiéře představil klip k titulní písni. Nové autorské album Romana Horkého je v pořadí dvacátým pátým v jeho diskografii. Každou z písní koncipoval jako vyznání „někomu“ či „něčemu“, ať už je to rodina (Vyznání, Ester, Nad Černými Poli, Segen Gottes, Anděl), obdivované osobnosti (Kavčice, Jan Eskymo Welzl) či příroda a milovaná místa (Rajské místo, Lodenica). Jako pěvecké hosty přizval Ilonu Csákovou (Vyznání; připomeňme jejich dřívější hit Slib), Dalibora Jandu (Rajské údolí) a Petra Bendeho (Kavčice, věnovaná dvěma hrdinům z 2. světové války).

Kamelot patří ke špičce domácí folkové scény. Vznikl v roce 1982. Jeho vůdčí osobností je od té doby jeho zakladatel Roman Horký, který je zároveň autorem drtivé většiny hudby a textů.

Zde se můžete podívat na klip k Babímu létu
{vembed Y=RNglvuPzE0s}