Pavel BobekObrazový životopis slavných - tentokrát Pavla Bobka - díky kterému si uv?domíte, jak plyne ?as a jak formuje každého z nás (2008). Režie M. Škarpa a P. Nosek  

Zpěvák Pavel Bobek (1937) vystudoval gymnázium a Fakultu architektury a pozemního stavitelství ČVUT. Stejně jako všichni jeho vrstevníci propadl rokenrolu, začal zpívat s fakultní skupinou FAPS, později působil v tzv. Studiu bigbeatové hudby a v roce 1959 v divadle Paravan. Jako inženýr architekt nastoupil ve Sdružení velkovýkrmen, kde působil v jedné projekční skupině se svými vysokoškolskými kolegy Mirkem Černým a s Petrem Nárožným.

V roce 1963 přijal angažmá sólového zpěváka skupiny Olympic a dvě sezony s ní vystupoval. Po odchodu od Olympicu v roce 1965 zpíval s různými skupinami, od roku 1966 nejintenzivněji s Country Beatem, s nímž se v roce 1967 stal stálým členem divadla Semafor, kde působil až do roku 1990.
Spolupráce s textařem Jiřím Grossmannem přivedla Bobka v roce 1970 na 1. místo hitparády Supraphonu se singlem Oh, Ruby, nechtěj mi lásku brát a o rok později na 2. místo s písničkou Houston. V roce 1973 připojil další úspěšné singly Vincent a zejména Nedělní ráno, které jej znovu zavedlo do supraphonské Top 10. Od roku 1982 jezdil s koncertním programem Pár přátel mít se skupinou Groš a později začal koncertně i studiově spolupracovat takřka výhradně s pianistou a aranžérem Milošem Nopem a jeho manželkou Lídou Nopovou. Od roku 1980 je držitelem Zlaté Porty za zásluhy a rozvoj country music.

Pavel Bobek prožil celý svůj život v domě, kde se narodil. Život jinde si vlastně ani nedokáže představit. Ve svém rodném domě obklopen svou rodinou, manželkou Martou svým synem a dcerou Klárou se cítí být šťastný. Jeho rodina mu také byla oporou při vážné operaci, kterou Pavel Bobek absolvoval a která se mu málem stala osudnou.

Ze svých desek má Pavel Bobek nejradši tu poslední, která vyšla v březnu roku 2005. Deska zaznamenala velký úspěch a pro Pavla Bobka znamenala návrat na české scény, do rádií i do televize.

Vysílání: 29.3., 15.40 hod., ČT1
Opakování: 29.3., ČT1

Zdroj, foto: Česká televize