Olympic 50 letLegenda rockové scény a jeden ze zakladatelů českého bigbítu, skupina Olympic, vyjela v listopadu 2012 na velké halové turné. Jako host skupinu Olympic tentokrát doprovázel Český národní symfonický orchestr.

Turné vyvrcholilo v sobotu 1. prosince 2012 obřím koncertem v pražské O2 areně.
„Je to padesát let stále nekončícího mejdanu a to je potřeba pořádně oslavit“, řekl k chystanému turné Olympicu jeho lídr Petr Janda. „Chceme zavzpomínat na všechno dobré, co nás za tu dlouhou dobu potkalo a hlavně poděkovat všem našim fanouškům za úžasnou přízeň, kterou nám po celou tu neuvěřitelnou dobu věnují“.

Společně se skupinou Olympic vystoupl 49členný Český národní symfonický orchestr a v Praze jako host i Marta Jandová. Fanoušci se tak mohli těšit na největší hity Olympicu v rockovém, symfonickém a rovněž akustickém provedení.
Počátek kapely se datuje do roku 1963, kdy kolem Miloslava Růžka vznikl soubor KARKULKA (KARlínský KULturní KAbaret), který se později přejmenoval podle klubu v pražské Spálené ulici na Olympic. Za půlstoletí své existence vydala kapela více než 70 alb, získala 3 Zlaté a 3 České slavíky.

V posledních letech se sestava Olympicu ustálila na tomto složení:

Petr Janda - sólová kytara, zpěv
Milan Broum - baskytara, zpěv
Jiří Valenta - klávesové nástroje
Milan Peroutka - bicí


Vysílání: 01.1., 22.10 hod., ČT1

Zdroj + foto: Česká televize