Miro ŽbirkaLegenda československé populární hudby Miro Žbirka oslavil ve čtvrtek 8. listopadu narozeniny výjimečným koncertem. V pražské O2 areně jej vedle jeho kapely a symfonického orchestru doprovodili zvláštní hosté. 


Stálice československé populární hudby Miro Žbirka má za sebou velmi úspěšné dva roky. Jeho poslední turné Symphonic Tour, se kterým objel velká slovenská a česká města, bylo dlouho dopředu vyprodané. Mekyho Symphonic Album, na kterém prezentuje své největší hity v symfonickém aranžmá, zase krátce po uvedení na trh získalo platinový status.

„V první řadě musím poděkovat všem našim příznivcům. Mám obrovskou radost z ocenění za platinovou desku,“ říká Miro Žbirka a pokračuje: „Byl jsem mile překvapen z podzimních vyprodaných koncertů a musím přiznat, že mne to velmi těší a zavazuje. Zároveň mi bylo líto, že se mnoho lidí na koncerty nedostalo.“

Aby všem poděkoval a vyšel vstříc fanouškům, kteří se na jeho vyprodané koncerty nedostali, připravil několikanásobný zlatý a slovenský Slavík na listopad výjimečnou událost. Ve čtvrtek 8. listopadu vystoupil v O2 areně s doprovodnou skupinou a s osvědčeným symfonickým orchestrem a představil své největší hity v tradičním, symfonickém, rockovém i akustickém provedení. A jako bonus se všemi přítomnými oslavil své šedesáté narozeniny.
Zatímco složení doprovodné kapely, která Mekyho doprovází již řadu let je jasné a dané, seznam dalších hudebních hostů je zahalen tajemstvím a zůstává narozeninovým překvapením.

Listopadový koncert byl Mekyho jediným podzimním tuzemským vystoupením. Vedle toho ale během června stihl americké turné. Zahrál ve městech Hightstown (8. června), New York (9. června), Boston (10. června) a Washington D.C. (12. června).

Vysílání: 08.12., 17.30 hod., ČT1

Zdroj: Česká televize, Foto: zbirka.cz