Glen HansardDnešní doba nep?eje mladým legendám. Jenže Glen Hansard (1970), který byl natolik osudov? p?itahován k hudb?, že ve 13 letech odešel ze školy a za?al hrát v irském Dublinu na ulici, se legendou stal již p?ed mnoha lety. 

Muzikál Once z roku 2007 pak mezi hudební a herecké hvězdy vynesl i jeho přítelkyni a spoluhráčku, českou zpěvačku Markétu Irglovou. Peripetie Glenovy hudební dráhy jsou až románové - např. skupina The Frames, v jejímž čele stojí, natočila nejlevnější videoklip v dějinách MTV. Stál 4 libry a nasnímán byl v polední přestávce na průmyslovou kameru.

O čtyři roky později tato dvojice získala za píseň Falling Slowly Oskara. K tomu, aby Vás Glen a Markéta uhranuli, stačí velmi málo: náladou hlasu, přímočarostí kytarového doprovodu, stavbou písní, něhou i agresivitou dokážou posluchače vychýlit z rovnováhy, strhnout, rozesmát i dojmout. Hudba Glena Hansarda je odpovědí všem pochybovačům, kteří hlásají, že ideje původního folku a big-beatu jsou mrtvé.

Glen Hansard hraje srdcem i duší. Markéta Irglová přidává něhu a pokoru. Jsou hvězdami bez hvězdného chování. Přesvědčiví. Neústupní. Mimořádní.

Vysílání: 13.7., 23.40 hod., ČT2
Opakování: 15.7., ČT2