michal bukovi?Hudební návraty - Kam zmizel ten starý song - Michal Bukovi?
Michal Bukovi? se narodil 17. 9. 1943 v Praze, zem?el na rakovinu 31. 1. 2008. Po maturit? na gymnáziu pracoval jako preparátor hornin u geologického pr?zkumu, doma i v zahrani?í.

Znalosti angličtiny využíval i ke studiu hudebních nahrávek z oblasti country a rock´n´rollu. Na počátku sedmdesátých let psal texty pro amatérské hudební skupiny, v roce 1973 se stal profesionálním textařem. V letech 1977 až 1983 pracoval jako produkční gramofonové firmy Panton. Psal jak české, tak anglické texty, takže se výrazně uplatňoval na exportních deskách. V devadesátých letech spolupracoval s Českým rozhlasem jako autor hudebních pořadů a moderátor.

V pořadu si s M. Lasicou povídá o tom, kdy poprvé uslyšel rock´n´roll, o spolupráci s Karlem Zichem nebo Michalem Tučným. Zazní Bukovičovy texty od pravověrných rokenrolů Miki Volka Rána a gól nebo chvějivě presleyovská Paráda Karla Zicha přes country Řidič tvrdý chleba má nebo Malý dům nad skálou až ke skoro punkovému Karel nese asi čaj Kocába a Korna. Bukovič byl prakticky osobním textařem zpěváka Karla Zicha.

Vysílání: 11.5., 12.35 hod., ČT2
Opakování: 18.5., ČT2

Michal Bukovič