Ve středu 4. listopadu proběhne v dejvické Kavárně POTRVÁ již 28. hudební setkání zvané Open Mic POTRVÁ. Hlavním hostem bude irský písničkář Mark Geary, jehož výjimečný půlhodinový recitál zde předznamená následující česko-slovensko-rakouské turné. Kromě něj vystoupí další pětice účinkujících: emozpěv, Nina Hlava, Petr Mašín, Melankoholik a Jirka Samek.

Open Mic byl založen v zimě 2007 písničkáři Michalem Bystrovem a Janem Řepkou s jediným cílem: bez ohledu na žánr a zkušenosti povzbudit setkání těch, kteří písně dělají, a těch, kteří je poslouchají. Kdo hraje, přijde. Kdo hledá, najde. Žádné škatulky, žádná soutěž.

Open Mic zůstane po celou sezónu 2009/10 v příjemné Kavárně POTRVÁ (Srbská 2, metro A Hradčanská), a to ve stejný čas jako dosud, tj. vždy první středu v měsíci. Začátek vždy v 19:00. Vstup volný.

Během sedmadvaceti uplynulých večerů se před mikrofónem vystřídalo více než 100 různých písničkářů a básníků, včetně takových jmen jako je Miroslav Kovářík, Ivan Hlas, Zdeněk Vřešťál nebo Jiří Smrž. Vedle nich ovšem hráli (a kdykoli si mohou zahrát) jejich více či méně nadějní nástupci: mezi jinými Xindl X, Katka Koščová, Zdeněk Hamřík, Martin Rous nebo Martina Trchová.

Vladimír Merta, který se pořadu účastnil jako host v březnu 2009, o Open Micu napsal: „Ze všech otevřených scén se mi tato jeví nejpůvabnější, věcně pohotová, opravdu otevřeně laskavá. Dokud POTRVÁ, nenajde se jistě škarohlíd, který by si stěžoval, že nemá kde hrát.“

Zájemci z řad písničkářů i posluchačů najdou podrobné informace na internetových stránkách www.nestihame.cz/openmic.


Jan Řepka a Kavárna POTRVÁ
http://www.nestihame.cz/openmic