Budyňský poutník si už dávno kolébkové časy prožil a loni slavil krásných patnáct let trvání. Z vlastní zkušenosti z loňského roku mohu jen potvrdit, že tento festival patří mezi nejkvalitnější ve stylu folk, country a bluegrassu.

Za prvé vás čeká romantické prostředí vodního hradu, kam si můžete zajít vyzvědět i něco z historie, za druhé před vámi stojí hned dvě pódia a tam se pěkně v určených časech střídají interpreti, aby diváci ani na moment nezaháleli. Loni šlo skutečně o perfektní organizaci, pohodu, k tomu skvělé počasí. Mohli jste do hradu zajít i na výstavu květin nebo s dětmi do města na velkou pouť a pak se zase vrátit do prostředí krásných písniček a hudby.

Letošní XVI. ročník se uskuteční 6. – 8. srpna 2010 opět na nádvoří hradu. Přichystaný bude pro vás Country bál s bohatou tombolou a zahraje Mašinka v původní sestavě. Na Budyňském poutníkovi si můžete poslechnout například KTO, Schovanky, Wabiho Daňka s Milošem Dvořáčkem, Jitku Vrbovou a Standu Chmelíka, Rangers band, Taxmeny, Jindru Kejaka nebo Poutníky.

Budyni najdete, jak jinak, blízko řeky Ohře, přesněji v Litoměřickém okrese. Na dálnici D8 od Prahy i Teplic je značen Exit č. 35 odkud do Budyně zbývá 5 km. Ze Slaného se přijíždí po silnici č. 118 a od Libochovic po silnici č. 246. Přeji vám skvělou zábavu a mnoho oblíbených písniček!