Stařešinové naší kapely znají Velkého Pinďu – Emila Makala určitě už přes třicet let. Naposledy jsme s ním my, kapela Sekvoj, hráli na jedné scéně 14. května 2009. Jeho domovská kapela Smolaři (založená v r. 1973, tedy osm let před Sekvojí), tehdy vystupovala jako host křtu našeho nového alba Země na obzoru. A Pinďa byl tenkrát dokonce jedním z kmotrů desky!

Již v únoru 2009, při natáčení desky, jsme věděli, že do konce roku musíme sehnat nového kontrabasistu. Náš drahý Krumpáč se oženil, pořídil si rodinu a dal ze Sekvoje výpověď. Zdálo se, že to naštěstí udělal dost předem, leč ukázalo se, že najít kvalitního hráče na jeho post není procházka lunaparkem… Byl už listopad, když jsme se mezi řečí (a bez víry v úspěch) zeptali našeho kapelního kamaráda Tonyho Linharta, zda o takovém muži pro Sekvoj neví. K našemu překvapení odtušil „Vím.“ a jmenoval výšejmenovaného kmotra naší desky. „Ale neblázněte, dyť Smolaři hrajou už pomalu dvacet let jednou, nejvíc dvakrát do roka! A Emil by přitom hrál, až by brečel!“ vyvrátil Tony naše poslední obavy a my začali „roztáčet laso“.

Další vývoj byl rychlý! Slovo dalo slovo, Pinďa si vzal noty a začal doma cvičit a zkoušet s kapelou a nyní nás čeká první samostatný koncert s novým kontrabasistou! Ve dvou menších vystoupeních už jsme si vyzkoušeli, že se nám spolu hraje skvěle a tak se na tuto premiéru, která proběhne v úterý 23. února 2010 v Music clubu Restaurace u Vodárny v Praze na Vinohradech, na Korunní třídě č. 75, ohromně těšíme. To těšení se samozřejmě vztahuje i na všechny, kteří se nechají touto pozvánkou přilákat! Koncert začíná ve 20 hodin, ale přijďte dřív, abyste se v klidu a pohodě usadili. Můžete si tam dát i večeři. Vynikající kuchyně a bohatý nápojový lístek Restaurace U Vodárny jsou přidruženými devizami koncertu. Vstupné je dobrovolné.

P. S.: A co se týče Smolařů, máme s nimi domluvený na letošek společný koncert. Prostřednictvím ePortýru vám o něm dáme určitě včas vědět!

Vaši Sekvojáci

Internetové odkazy: http://sekvojmusic.cz/