Chystáme druhý koncert hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 2024, který začíná v pátek 23. února 2023 od 19:00 hodin. Opět se připravte na mnohá překvapení se spoustou skvělé autorské muziky 

 

Kapela Nepochopíš  je  v čase měnící se složení hudebníků okolo srdce kapely, zpěvačky a kytaristky Magdy Komrskové. Její písně vycházejí z jejích vlastních prožitků a samy si říkají o vznik. Písně doslova pohladí po duši. Na klávesy hraje Tomáš Jílek, doprovodnou kytaru a sóla zajišťuje Michal Bělský a nejnovějším členem je bubeník Robert Rašman. Tři čtvrtiny kapely jsou z Týna nad Vltavou a bubeník z Brlohu. A hudební styl této kapely? Nepochopíš, to cítíš.

 

David Kourek písničkářem být nikdy netoužil a přes to se jím stal. Zjišťuje, že jeho písně, vzniklé za posledních pět let, mají po jeho delší hudební pauze značnou šanci zaujmout. Žije v Kanicích poblíž Brna, mentálně všude tam, kde je člověku dobře. Písničky, které uslyšíte, tematicky zobrazují pohledy na běžný život kolem nás, prožitky osobní i prožitky lidí v okolí. Těší se na každý koncert, protože hrát vlastní muziku na vlastnoručně vyráběné nástroje je mu nejvzácnější zábavou.

 

Do všech obcí, měst a vísek vozí bluegrass Kvintet Písek. Na hudební scéně pevně ukotvená kapela, hraje na festivalech a v klubech po celé naší zemi, můžete ji slyšet také v žánrových rádiových pořadech. Na vystoupeních Kvintetu zní převážně vlastní tvorba, která se opírá o české texty a byť se jedná o bluegrass, tak i ten je hrán, řekněme, po česku ve složení Michal Novák - banjo, zpěv, Vlastimil Vitěka - mandolína, zpěv, Honza Mašek - housle, zpěv, Tomáš Klepsa - kytara, zpěv a Jana Hanušová Buštová - kontrabas.

 

Je pro Vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor nejen pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale někdy se o nich tolik neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

 

Večery S koncerty v Divadle U Kapličky

 

Kdy: pátek 23. února 2024 od 19:00 hodin

Kde:  Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, Č. Budějovice

 

NEPOCHOPÍŠ

písně si samy řeknou

DAVID KOUREK

písničky s kytarou na prvním místě

KVINTET PÍSEK

bluegrass do všech měst a vísek

 

FB událost

 

Předprodej vstupenek - městský rezervační systém CBsystem od 30.1.2024 do 22.2.2024

 

Další předprodej vstupenek od 31.1.2024 do 22.2.2024:

prodejna hudebních nástrojů Melodie, U Černé věže 8, České Budějovice

 

PO - PÁ 9.00 - 17.00, SO 9.00 - 11.30; tel.: 775 592 195

cena na koncert v předprodeji 160,- Kč, na místě 200,- Kč

 

Bezbariérový přístup, stolová či řadová úprava sálu a na baru dostatečný výběr.

 

Večery S budou pokračovat v pátek 22. března 2024 opět od 19:00.

Můžete se těšit na trojici účinkujících: Vesla, KučíK, Cihelna&spol.

Včas budete o všem informováni.

 

Za Večery S na viděnou!

Jarda Hnízdil