Milí přátelé a fanoušci Večerů S! 

Sedmý ročník hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 2023 pokračuje pátým koncertem, který otevírá jeho podzimní část. Přesně za měsíc v pátek 22. září 2022 od 19:00 hodin jsme pro Vás opět připravili zajímavý výlet do různých hudebních stylů, opět s notnou dávkou překvapení!

  

Českobudějovická skupina Drc hraje na folkové scéně již 33 let. Klíčovou sestavu tvoří Hana a Jan Švejkarovi, kteří po celá léta tvoří stabilní základnu celého uskupení včetně písní z jejich autorské dílny. Mají za sebou mnohé, mnoho úspěchů i změn, které se promítly do čtyř alb i do zvětšování či zmenšování kapelní formace. V současné době skupinu DRC tvoří Hanka a Honza Švejkarovi, Vítek Zicha, Kristína Dlouhá Nídlová a Honza Švejkar ml. s foukací harmonikou. 

Katka Hajná je písničkářka z Českých Budějovic, vystupující od roku 2017 s vlastní tvorbou, která balancuje na pomezí folku-rocku a občas zavítá i do undergroudu. Z hlubokého pohnutí srdce se rozhodla následovat svůj vnitřní hlas a zhudebňuje básně neúnavně napadající její mysl. Tematicky jsou její písně z kategorie “ze života”, čemuž se nebrání a dodává: “Po úmorném souboji se životem o hledání jeho smyslu mi bylo uleveno, když se srdce, ruce, hlava i smysly spojily, aby vytvořily společný projekt, jež mi opatří letmé dávkování klidu a střídmé usrkování tvořivosti za účelem pohlazení duše. Nelze nevyhovět!” 

Kapela Nepresso, v současné sestavě hrající od roku 2021, hraje široký repertoár od španělsky laděných nálad přes tvorbu známých popových i folkových interpretů a z části obsahuje i vlastní tvorbu. Aranže pro tři španělské kytary (Michal Urban, Tereza Dědičová, Martin Zámečník), sametový ženský vokál (Magdaléna Koberová) a bohaté perkuse (Radim Pígl) jsou výsledkem mnohaletého předchozího vývoje kapely a utváří ucelený dojem, kterým má Nepresso v plánu působit na své publikum.

Je pro Vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor nejen pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale někdy se o nich tolik neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

 

Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 

Kdy: pátek 22. září 2023 od 19:00 hodin

Kde:  Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, Č. Budějovice 

DRC

na kávu v pěti

KATKA HAJNÁ

písně „ze života“

NEPRESSO

s chutí hudebních nálad 

FB událost

 

Předprodej vstupenek - městský rezervační systém CBsystem od 22.8.2023 do 21.9.2023

Další předprodej vstupenek od 22.8.2023 do 21.9.2023:

prodejna hudebních nástrojů Melodie, U Černé věže 8, České Budějovice

PO - PÁ 9.00 - 17.00, SO 9.00 - 11.30; tel.: 775 592 195

cena na koncert v předprodeji 160,- Kč, na místě 200,- Kč

 

(Bezbariérový přístup, stolová či řadová úprava sálu a na baru dostatečný výběr!)

 

 

Večery S budou na podzim pokračovat vždy za tři týdny, příště v pátek 13. října 2023 opět od 19:00.

Můžete se těšit na trojici účinkujících: Obejváci, Slávek Maděra, Eliška Kotlínová&kapela

Včas budete o všem informováni.

 

Za Večery S na viděnou!

 

Jarda Hnízdil

 

 

www.archiv.spolektiv.cz/…y-s

https://www.facebook.com/…ys/

https://www.facebook.com/Spolektiv

 

https://www.facebook.com/events/1008170040393434