Ve středu 16. listopadu zahajuje koncertní cyklus UnderFolk svůj druhý ročník. A na oslavu této příležitosti přijal pozvání vzácný host, Slávek Janoušek, spolu s nímž vystoupí také písničkář a fenomenální hráč na foukací harmoniku, Láďa Zítka. Koncert proběhne tradičně v kavárně V břiše velryby v Mladé Boleslavi od 19 hodin.

 

Legendární písničkář Slávek Janoušek, autor nesmrtelných folkových hitů jako Rozhovor s nádražákem, Halleyova kometa, Imaginární hospoda a mnohých dalších, které mezi jeho posluchači doslova zlidověly, přiveze na své vystoupení v Mladé Boleslavi nejen tyto staré dobré „fláky“, ale také písně novější. Kromě autorských kousků představí i výsledky své mnohaleté spolupráce s proslulým českým básníkem Jiřím Žáčkem, jehož sonety a další básně Janoušek s oblibou zhudebňuje a v současnosti z nich připravuje již druhé CD.

 

Stěžejní část jeho repertoáru však nadále tvoří autorská tvorba napříč přibližně padesátiletým obdobím, po které Janoušek na české scéně působí – tedy od písniček z nejnovější desky Tohle je vzkaz (2018) až po nejstarší Kdo to zavinil (1988).

 

Písničkář Láďa Zítka z Bystřice pod Pernštejnem doprovází Slávka Janouška v současnosti při vystoupeních hrou na foukací harmoniku, ale v minulosti hrál rovněž kupříkladu se zesnulým Pepou Streichlem, Vlastou Redlem či Závišem. Na listopadovém UnderFolku se ovšem představí rovněž jako sólový písničkář, konkrétně s hravými i zadumanými písněmi ze svého debutového alba Šesťákový svět (2017).

 

Listopadový UnderFolk se koná v kavárně V břiše velryby ve středu 16. listopadu od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.

 

Partnerem projektu UnderFolk je Nadace Život umělce a Svaz autorů a interpretů, z. s.

Saša Niklíčková