Log in

Folkparáda


FOLKPARÁDA ČRO regiony neděle ve 20:04, repríza: pondělí v 3:04
http://www.rozhlas.cz/kraje/folkparada

Folkparáda vznikla ve spolupráci ČRO a SAI v rámci Iniciativy na podporu české hudby v médiích.
SAI je nejen iniciátorem, ale také součástí dramaturgické rady Folkparády.
Pravidla: Hlasují posluchači ČRO - SMS: 9001103 FOLK 1-12 (3 Kč) od neděle do středy 24:00.
Každý týden regiony ČRO nasazují tři novinky. Tři písničky s nejmenším počtem hlasů vypadávají. Písnička, která získá 3x za sebou vítězství, postupuje do playlistů ČRO Region.

Kontakt pro posílání písniček: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Písničku lze nabídnout v některé z regionálních redakcí ČRO. Je nezbytné přidat i informace a zajímavosti o písničkách, tvůrcích a interpretech, potřebné pro spíkry.

Spíkři: Denisa Marková, Petr Kocman, Petr Bende a Petr Vacek, dramaturg Folkparády.

spíkři

Hostem Folkparády byl Radek Tomášek

Radek Tomášek

Není snad jediného znalce portovního dění, kdo by neznal jeho jméno. Mnohokrát zasedl ve finálové porotě v Řevnicích a jeho písně zněly na nočních jam sessionech. Radek Tomášek.

  • Autor: (red)
  • Zobrazeno: 93

Zdeněk Vřešťál a Neřež

Zdeněk Vřešťál

Historie festivalu Porta by byla bez skupiny Neřež jako šampus bez bublinek. A Neřež mnoho let znamenala jména Navarová, Sázavský, Vřešťál.

  • Autor: (red)
  • Zobrazeno: 137

Dagmar Voňková patří k Portě

Dagmar Voňková a Porta. Dva pojmy, které k sobě na konci osmdesátých let minulého století neodmyslitelně patřily. Originální písničkářka a skvělá kytaristka, která svou experimentální technikou hry dokáže i dnes uchvátit publikum v sále se stejnou lehkostí a nadhledem jako kdysi mnohatisícové publikum Plzeňského Lochotína.

  • Autor: (red)
  • Zobrazeno: 73

Přelet MS získaly Zlatou Folkovku ve Folkparádě

Přelet MS

Paní učitelky z kapely Přelet MS získaly ve Folkparádě Zlatou Folkovku, a to znamená, že se třikrát po sobě umístily ve Folkparádě na prvním místě. A to dál znamená, že se jejich písnička Kabelky automaticky dostává do playlistu ČRo Region.

  • Autor: (red)
  • Zobrazeno: 136