Log in

Keltský večer ve Veleni

Samotné přípravy probíhaly trochu jinak než obvykle, hlavně kvůli tomu, že od 4. do 8. listopadu neměla téct voda. Jára (Budil) natočil všechny sudy, které máme, obě vany a nádoby, které našel. Obeslala jsem i kapely a diváky, zda by nemohli dovézt vodu v petce…

Nakonec to bylo jedno, protože vodu vypnuli až v neděli večer, takže jsem stačila i nádobí umýt a utřít. Jára na Samhain nachytal ryby, kapry vyudil, z okounů udělal skvostný rybí salát. Kapři se podávali ještě i v přírodní formě.

Moc jsme se na Samhain těšili a opravdu se zase povedl. Tentokrát jsme tu neměli

Naholou 25, protože jeden z muzikantů nemohl, ale zato přijela ze Soběslavi kapela Keltain, ve které píská naše Káťa Čapková z Městské. Program probíhal tak, že vždycky zahrála kapela, pak byla cca 15 minutová přestávka na občerstvení, odskočení nebo zakouření a pokračovalo se dál. Skoro každý z diváků donesl něco dobrého, tak byla tabule opravdu bohatá.

První hrála domácí Městská, vlastně poprvé v nové sestavě v našem Tóin Domhanu, jak se místnost jmenuje. Vystoupení bylo moc hezké, střídali orchestrálky s baladami a moc se jim to povedlo.

Po Městské nastoupila Keltská vinice - Martin Pecka a Jana. Hráli jen orchestrální skladby, ale moc pěkně. Ukázali divákům, jak i ve dvou jde udělat krásnou muziku. Název kapely prý mají zatím pracovní, než najdou nový…

Další kapelkou byly Jolly Busters. Markétka i Kačka zpívaly moc hezky, Markéta jednu píseň tancovala, jednu zpívala a byl to zážitek, protože v klubíku se zhaslo a jen jsme si vychutnávali Markétčin zpěv.

V sedmičlenném Keltainu měly flétnistka i houslistka slušivé šatečky, mezi pěti pány byl Kátin táta, Kátin strejda a tři další chlapíci. Bylo to hrozně milé vystoupení a jsme moc rádi, že jsme je u nás mohli přivítat.

Kapela Rookery ve složení Tomáš Pergler, Veronika Perglerová a Martin Jankovec hrála orchestrálky a bylo vidět, že jsou to páni muzikanti.

Poslední seskupení byl Jauvajs, tentokrát bez houslistky Dity, ale bravurně ji zastoupily Linhartovic holčičky Anča a Lucka na příčnou flétnu a housličky. Zase nás všechny moc potěšili svým vystoupením, jsou to takoví naši mazlíci, bez nich by to nešlo.

Když po konci koncertu většina diváků odešla, židle se daly do kroužku a probíhal session – dobře do půl dvanácté.

Foto: facebook akce

Štítky výběr