Zveme vás na 44. ročník Festivalu trampských písní, který se koná 24. až 26. května na louce u Nory poblíž Rekreačního zařízení Radost v Horním Jelení na Pardubicku.

Slavnostní zapálení festivalového ohně proběhne 24. května ve 21 hodin, v sobotu pak začne přehlídka soutěžních kapel, v podvečer bude pokračovat vystoupení hostů a finále celodenní přehlídky kapel. Festival bude ukončený v neděli 26. května v 10 hodin, kdy vítězná kapela zahraje poslední píseň festivalu.

Vystupující kapely prezentují zejména klasické české a slovenské trampské písně ve dvou předkolech. V reprodukci písní je nutné dodržet pravidlo, že jedna z písní musí být složená do roku 1950. Tímto se snažíme motivovat kapely, aby pátraly po starých trampských písních, zprostředkovávaly je publiku, a tím je oživovaly a přenášely na další trampské generace. Což je hlavní cíl festivalu.

Z vystupujících kapel jsou porotou a diváky vybrány ty nejlepší, postupující do večerního finále. Před půlnocí jsou pak vyhlašováni ti nejlepší z nejlepších. Během večerního finále vystoupí i zajímaví hosté z oblasti trampské hudby – letos to budou hudební interpreti B. P. T. Zlín a Béďa Šedifka Röhrich.

Součástí akce bude také unikátní Mobilní trampské muzeum – expozice trojrozměrných předmětů, článků, fotografií, příběhy osobností trampingu, suvenýry týkající se historie trampingu, archiv trampských písní a archiv trampských osad nebo tombola.