Mezinárodní soutěž kapel pěti zemí Evropy v interpretaci, československá autorská soutěž pro mladé autory do 33 let, čeští, polští, slovenští a francouzští profesionální hosté, český bluegrassový večer, hromadná ochutnávka vín (vždy nejméně pro 100 diváků), oslava burčáku, závody v pojídání vinných hroznů  a další divácké soutěže. To všechno bude k vidění a slyšení 17.- 19.září  U LAGUNU v Centrálním parku na Severní Terase v Ústí nad Labem.

Mezinárodní hudební soutěž, zařazená do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, podporovaná Ministerstvem kultury ČR, Ústeckým krajem a statutárním městem Ústí nad Labem byla přeložena z června právě na následující víkend. Náhradní datum bylo stanoveno s ohledem na předpokládanou možnost účasti všech soutěžících, kteří na INTERPORTĚ měli soutěžit už v červnu. Pořadatelé jsou v celé léto v neustálém kontaktu se všemi účastníky a konzultují své kroky ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí.

Vše je připraveno a diváci se mohou těšit na švédskou country, francouzského písničkáře, slovenský folk i trampskou píseň, dvě špičkové polské folkbeatové kapely, ale taky na Vašo Patejdla, Naďu Urbánkovou, TAXMENY, PACIFIK, NEREZ, ústeckého písničkáře Petra Lüftnera a zbrusu novou ústeckou country kapelu WTC BAND, složenou z hudebníků několika nejznámějších ústeckých rockových kapel. Během tří dnů zahraje divákům v soutěžích i galakoncertech  celkem třicet hudebních formací.

Zahrají, pokud to bude možné. Pokud to pak Koronavirus dovolí…