Country Radio ROZHOVOR S TOMÁŠEM DOMEČKOU, DRAMATURGEM COUTRY RADIA, KTERÉ JE JEDNÍM Z HLAVNÍCH MEDIÁLNÍCH PARTNERŮ ČESKÉHO NÁRODNÍHO FINÁLE PORTY 2009 V ŘEVNICÍCH.

Country Radio je slyšet stále častěji i tam, kde to člověk ani neočekává...kolik vás dnes poslouchá asi posluchačů?
Dle oficiálních zdrojů Radioprojektu je to za poslední sledované období 371.000 posluchačů týdně a 190.000 posluchačů denně. V denní poslechovosti to znamená o 100.000 posluchačů více než před 3 roky. Rád bych za celé Country Radio moc a moc poděkoval všem posluchačům za to, že se k naší stanici hlásí i za to, že díky mnoha průzkumům právě od nich víme, jak radio dělat lépe.

Víte, kolik máte v počítači písniček, které si moho poslchači přát slyšet?
K dnešku je jich nasazeno do počítače, ze kterého vysíláme přes 9.000.
Samozřejmě je třeba připočítat i další písně, které jsou určeny pro speciální pořady a obvykle se vysílají přímo z cédéček.

Vnímáte menší radia, která hrají a podporují folk a country muziku jako konkurenci, nebo spíš partnery. kteří téhle muzice poskytují prostor?
Menší radia, o kterých je pravděpodobně řeč a která se věnují formátu folk a country, jsou vlastně ryze internetová radia. Vzhledem k faktu, že Country Radio poslouchá hodně posluchačů i přes internet, jsme na webu jednou ze vzájemně si konkurujících stanic. Partnery jsme pak spíše vzhledem ke společné podpoře mnoha žánrových festivalů a koncertů.

Porta ve vašem radiu našla partnera již druhým rokem. Je to i pro vaše radio dobré partnerství?
Určitě ano. Myslím, že naprostá většina posluchačů Country Radia Portu dobře zná, vyrůstali s ní, žili ji, v době šíleného socialismu jim byla i přes mnohé zákazy a omezení oázou kvalitní a nové muziky. Mnoho interpretů, které dnes považujeme za hvězdy "odjakživa", Portou prošli a určitě jim i pomohla. Navíc chceme pomoci dobré věci a velké snaze Jirky Vondráčka a jeho teamu v cestě za znovuoživením PORTY.

Country radio nabídlo vítězi Porty medailon, tak jako to bylo loni s Xindlem X. Očekáváte novou hvězdu, která by mohla častěji znít na Country radiu?
Novou hvězdu bychom rádi. Jsme natěšeni na výsledky a medailonek vítězovi Porty opět s radostí odvysíláme. A jak vysoko nová hvězda vystoupá... o tom již rozhodnou především posluchači.

V pořadech Porty na Country Radiu se objevili jak hvězdy folk a country tak pamětníci jako např. Mirek Kovářík. Je to pro vaše posluchače zajímavé?
Domníváme se, že ano. Nemohu samozřejmě jednoznačně mluvit za naše posluchače, ale podle ohlasů a různých anket, které průběžně děláme, se pořad Porta na Country Radiu těší oblibě právě pro živou přítomnost pamětníků, tedy nejen z řad hudebníků. V mnoha z nás vzpomínky ožijí...

Porta vydala CD Řevnice 2008 live, je to pro vaše radio a posluchače zajímavé hrát písničky, které jsou známé v jiné nahrávce právě jako současnou live tvorbu?
Poslech live nahrávek z Porty má vždy největší přínos pro ty, kteří se daného vystoupení účastnili, viděli, slyšeli, nasáli atmosféru. Při poslechu z radia se pak dokáží vrátit zpátky do Řevnic se vším všudy. Pro další posluchače, kteří se z jakýchkoliv důvodů do Řevnic nedostanou, je to jediná možnost, jak slyšet a alespoň částečně cítit, jak koncert vypadal. A pak je tu i sorta posluchačů, která chce živá vystoupení živě a z radia raději slyší "studiovky".

Co byste popřál Portě ?
Jednoduše: AŤ ŽIJE !!!

Díky za rozhovor a přejeme Country Radiu hodně nových posluchačů.

Vyšlo v řevnickém Portýru 3/2009