Wabi Daněk Loni se poprvé národní finále Porty přestěhovalo do Řevnic. Jak se Vám líbí atmosféra zdejšího lesního divadla ve spojitosti s duchem Porty? :-)
Řevnické lesní divadlo je přenádherný kout světa a duchu Porty, podle mne, svědčí.

Loni jste musel přerušit své představení a pokračovat bez aparatury. Naštvalo Vás to?
Naopak. Mnozí diváci vědí, že zařazuji "unplugged" blok i do svých běžných koncertů. Zpíval jsem tak i v místech, proti nimž je řevnické lesní divadlo pouhým pláckem.

Letos Vám byla nabídnuta funkce předsedy poroty ČNF Porty. Jak se vám líbí snížení počtu soutěžících na 14+2 a 4 soutěžní písničky?
Vítám to. Kdo si přijde poslechnout soutěž, má jistotu, že uslyší jen špičkovou muziku. A aby se kapela i zvukař "usadili" potřebují prostor.

Kromě funkce porotce si i letos na pódiu „Lesňáku“ zazpíváte. Je, nebo není tajemství, na jakou písničku či písničky se diváci mohou těšit, a nebo to předem nevíte?
Není to tajemstvím. Jen si zrovna teď nemohu vzpomenout. Vím ale, že jsme se domlouvali s Petrem Kocmanem na písních i na tóninách.

Vaši Rosu na kolejích mají děti na základní škole ve zpěvnících, spousta dalších písniček zlidověla, jaká je vlastně Vaše nejoblíbenější?
Není taková. Ale pokud by to nemusela být moje písnička, pak " Tears in heaven" Erica Claptona.

A ještě jeden dotaz, který Vám posílá Petr Kocman:
WABI, TVOJI MUZIKU ZBOŇUJU OD NAROZENÍ, TO VÍŠ! :) NEJVÍC MĚ VŽDYCKY DOJÍMALA A DOJÍMÁ PÍSEŇ "FOTKY". KDY UŽ ZASE NĚJAKOU TAKOVOU SLOŽÍŠ, SPOLEČNĚ S DALŠÍMI, ABYCH MĚL NAD ČÍM URONIT SLZU DOJETÍ. A jak se má tvoje NOVÁ DESKA ????!!!!!! :)))))))))
Petře, dík za pochvalu. A co se nové desky týče, sám víš, že teď v dubnu vyšlo album " A život běží dál " a protože je povedené, daří se mu dobře :-) .