JananasSkupina Jananas vyrazila na přelomu roku do světa se svou debutovou deskou, která byla také nominována na Anděla v kategorii Folk a country. Nyní vypouští první klip z desky, a to k písni Raut.

Klip byl natočen mladým týmem ze společnosti Easyfunfilm, který se zabývá
produkcí a tvorbou reklam a hudebních klipů jako například reklamy pro Czech Dakar Team nebo klipy pro Gipsy.cz a Viktora Dyka. Na líčení a styling dohlížela maskérka a nápaditá vizážistka Tereza Lišková.

Režisér klipu Hynek Čermák tvořil scénář společně se zpěvačkou Janou Infeldovou a kytaristou Janem Vávrou.
"Po mnoha možnostech jsme se rozhodli klip nezatěžovat rozvinutým příběhem, protože píseň Raut je sama o sobě textově dost výživná. Zvolili jsme proto variantu čistě obrazovou a náladovou, i když původně byl ve hře třeba také den strávený s bulvárním novinářem nebo sbírání zbytků na skončených rautech a táborák na Václavském náměstí," vysvětluje vznik klipu kytarista Jan Vávra.

Návrhů a realizace kostýmů pro kapelu se ujala zpěvačka kapely Jana Infeldová. "V textu se stále zpívá o lovu soust, nechala jsem se tedy lehce inspirovat lovem jako takovým a některé doplňky kostýmů jsem dokonce nakoupila v Mysliveckých potřebách" říká o svém návrhářském debutu.

Nepřehlédnutelnou roli nechutného vedoucího cateringu ztvárnil herec Jiří Hána, který je známý např. jako Saturnin z Divadla ABC.

Skutečný vedoucí cateringové společnosti, která na natáčení připravila raut s čokoládovou fontánou, pan Zdeněk Hásek, se před kameru kvůli aranžování stolů a kontrole roznášení pokrmů postavit příliš často nemohl.

Ke spolupráci na natáčení kapela přizvala také svoje fanoušky. Ti se mohli natáčení svobodně zúčastnit a nahlédnout tak pod pokličku přípravy klipu. Někteří nakonec v klipu hrají roli větší než malou.

Režie: Hynek Čermák
Scénář: Hynek Čermák, Jana Infeldová, Jan Vávra
Kamera: Jakub Císař, Peters Kubík, Petr Grubner
Střih: Peters Kubík

Videoklip najdete také na youtube:

.

Přemysl Štěpánek