Alison Krauss + Union StationProleťte se na papírových křídlech s Alison Krauss a Union Station!Alison Krauss, jedna z nejoriginálnějších amerických písničkářek vydává právě dnes album s názvem „Paper Airplane“.

Alison na ní doprovází kapela Union Station (Dan Tyminski – kytary, mandolína, zpěv, Barry Bales – kontrabas, doprovodný zpěv,

Ron Block - banjo, kytara, doprovodný zpěv a Jerry Douglas – dobro, doprovodný zpěv).

S touto kapelou, tedy s Union Station, je to první album po sedmi letech. To předchozí nazvané Lonely Runs Both Ways vyšlo v roce 2004 a získalo tři Ceny Grammy.

Zpěvačka, houslistka a autorka Alison Krauss se širšímu publiku představila hlavně díky spolupráci se zpěvákem Led Zeppelin Robertem Plantem

na společném albu Raising Sand (2007), které obrželo celkem šest zlatých gramofónků Grammy (včetně hlavní ceny Album roku).

Alison Krauuss & Union Station se podíleli také na dalších projektech, z nichž nejúspěšnější byl soundtrack k filmu bratrů Coenů Bratříčku, kde jsi? (O Brother, Where Art Thou?).

Cen Grammy má Alison již 26, a to jí řadí na první místo mezi ženami a celkově na třetí místo, před ní jsou jen dva muži - Quincy Jones (27) a Georg Solti (31).

Nové album Alison Krauss a Union Station „Paper Airplane“ vychází právě dnes u Universal Music!

Zdroj: http://www.universal.cz/