Log in

Senior Prix 2014

Senior Prix 2014

Cenu Senior Prix 2014 letos na návrh SAI obdrželi Eva Pilarová, Václav Neckář, Jaroslav Wykrent, Tony Linhart, Pavel Sedláček, Svatopluk Macák, Vítek Fiala a Ivan Smetáček.

 

V neděli  13.11. 2014, ve 14.00 hodin, proběhlo v Arbesově sále Národního domu na Smíchově předání cen Senior Prix, které již 22 let uděluje Nadace Život umělce. Celou akci moderoval  předseda správní rady nadace  prof. HAMU Jiří Hlaváč a herečka Valérie Zawadská.

Bylo oceněno celkem 50 umělců, kteří tuto cenu obdrželi na návrhy profesních organizací a mezi letošními oceněnými byl i Felix Slováček, nebo herec Petr Kostka.

Svaz autorů a interpretů- SAI,  je spoluzakladatelem Nadace ŽU a je jedním ze šesti profesních organizací, které hájí zájmy výkonných umělců. V minulých letech SAI nominoval  mnoho hudebníků z oblasti folk, country ale i dalších žánrů, na udělení tohoto významného ocenění. Byli to například: Naďa Urbánková, Josef Fousek, Jiří Tichota, Miki Ryvola, Marko Čermák, Miroslav Kovářík, Jitka Vrbová, Jarmila Šuláková, František Hacker, ale i Jiří Suchý, nebo Marta Kubišová.

Ceny Senior Prix jsou pro nadaci Život umělce a profesní organizace už 22 let příležitostí, poděkovat umělcům za jejich celoživotní práci v divadle, televizi, rozhlase, na koncertních pódiích, v nahrávacích studiích i v cirkusových manéžích.