Log in

Doufám, že se sejdeme na Portě

Petr Kocman

Tak jsem si uvědomil, že naposledy jsem vám psal snad odněkud ze šňůry, když ještě venku řádily sněhové vánice, teploměr ukazoval nesympatických mínus nevím kolik a museli jsme nosit ty protivný bundy, kabáty, šály, rukavice a všechno, co od nás zima vyžaduje. Zima má jediné štěstí, že mám rád lyžování a zimní panorama na horách, takže jí vše odpouštím. :-)

Taky jsem si uvědomil, jak se všechno rychle překulilo do jara (letos to bylo tak rychlý, že jsem na 1. máje nenašel snad jediný rozkvetlý strom, protože všechny už odkvetly!) a už zase začne letní sezóna, což znamená, že koncerty v divadlech, kulturácích a sportovních halách krásně doplní letní amfiteátry, náměstí, letní kina a podobná radostná místa, kde si vždy nejen divák, ale i my muzikanti užíváme koncerty v jiném rozměru.

Já jsem si pro to vymyslel svůj vlastní název „Open Air 4D“. :-) Vzpomínám si, jak jsem si vloni někde na východním Slovensku užíval plnými doušky úchvatnou scenérii zapadajícího slunce za horizontem a lehkého vlahého vánku právě v momentě, kdy jsem zpíval v písničce Svatební …už zdvihá se vítr a červánků zář… To jsou momenty, které v duši zůstanou navždy, věřte mi…

Letní venkovní koncerty a festivaly jsou bezva, protože se na nich vždycky setkám s kamarády muzikanty, s kterými se celý rok třeba míjíme, nebo si jen zavoláme, takže vždy jsou to setkání velmi milá a mám je prostě rád.

A propos, letos na Portě budu mít také jedno takové setkání, a to dokonce přímo na jevišti! Dostal jsem od Porty pozvání na sobotní večer 24. června a v rámci svého koncertu přivítám svého letitého kamaráda, skvělého slovenského countrymana Allana Mikuška, který vystoupí jako můj host. Těšit se můžete tedy nejen na moje písničky, ale i ty Allanovy, které pochopitelně zazní za doprovodu mé kapely. Už teď se na to těším, protože portovní Lesní divadlo mám obzvlášť rád a připadám si tam vždy jako v útulném pokojíčku. Tak doufám, že se v tom pokojíčku sejdeme společně, těším se na vás… :-)

Štítky výběr