Listopad je tady a s ním i další koncert Večerů S koncerty v českobudějovickém Divadle U Kapličky. Koná se 16. listopadu od 19 hodin a zahraje Trio de Compostela, Paaya Pokorný a Roman Soukup a John Beer.

Kapela Trio de Compostela si neklade žádná žánrová omezení. Její hudba se opírá o základy španělské hudby, na kterých staví české, chorvatské či anglické songy, které vycházejí z folku, ale dostávají se i k rockovějším polohám. Písničkář, sbormistr, skladatel Jan Maule, též sbormistr a houslista Libor Petřvalský a baskytarista a výtvarník Jan Bambas mají vydané dva CD tituly Tres Canciones a Stella.

Původem z Prachatic Pavel (Paaya) Pokorný díky svým rodičům vyrostl na klasické, folkové a rockové kytaře. Již od šesti let zvládal první folkové a country písně. Od objíždění prvních trampských osad se po letech objevuje rocková muzika. Založil kapelu Ucházím, s kterou v roce 2017 získal žánrovou cenu Anděl. Autor projektu Ukradená straka off America. S kapelou Gride zažil dvě zahraniční turné po USA a koncerty na mnoha místech v Evropě. Autor mnoha skladeb a básní se také s akustikou kytarou věnuje pouličnímu umění a my jej v této poloze uvidíme společně s kytaristou Romanem Soukupem.

Bluegrassová kapela John Beer vznikla v roce 2015 ve Velešíně, kde také pořádá pravidelné hudební večery. V sestavě Jakub Pečl (kytara, zpěv), Michal Janda (mandolína, zpěv, kapelník), Lukáš Janda (banjo, zpěv) a Jana Hanušová (kontrabas) se John Beer ve svém repertoáru opírá o moderní i tradičně znějící bluegrass od věhlasných kapel jako J. D. Crowe & The New South, Blue Highway, Bluegrass Album Band, ale také třeba od slavné jihočeské kapely Roháči.

Je pro vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor pro budějovické a jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale moc se o nich neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

Večery S budou pokračovat v pátek 14. prosince opět od 19 hodin osmým letošním koncertem. Můžete se těšit na vánoční hudební překvapení 2. ročníku a na mimořádný koncert pardubické skupiny Marien v čele s patronem 2. ročníku Večerů S koncerty Víťou Troníčkem.